Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

Przejdź do sekcji

Nagłowek strony

Nagrodowy wyjazd uczestników projektu „Wykluczenie - nie ma MOWy! 2 – etap I”.

  • Grupa młodzieży przed wejściem do zoo w łodzi

    Metryka

    • Data 2026-05-22

W ramach realizowanego przez nas projektu „Wykluczenie nie ma MOWy! 2 – etap I” nieustannie wspieramy uczestników nie tylko w rozwoju umiejętności, ale również w budowaniu pozytywnych postaw społecznych. Wychowawcy zwracają szczególną uwagę na zaangażowanie, kulturę osobistą, wzajemną pomoc oraz szacunek wobec innych uczestników. Ponieważ projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych (MOW) jak i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii (MOS) takie postawy mają dla nich fundamentalne znaczenie.

 W nagrodę za aktywny udział, wzorowe zachowanie oraz pomoc okazywaną innym, sześcioro uczestników projektu z MOW im. św. Jana Bosko w Strzelnie wzięło udział w wyjątkowym, dwudniowym wyjeździe do Łodzi w dniach 20–21 maja 2026 r. Wyjazd realizowany był w ramach indywidualnego wsparcia uczestników projektu w postaci indywidualnych wyjazdów profilaktyczno-wychowawczych, mających na celu wzmacnianie pozytywnych postaw społecznych, motywowanie do dalszego rozwoju oraz budowanie prawidłowych wzorców funkcjonowania w grupie.

W ramach wyjazdu uczestnicy odwiedzili popularny kompleks basenowy Aquapark Fala, gdzie mogli aktywnie spędzić czas i wspólnie integrować się podczas wodnych atrakcji. Kolejnym punktem programu było nowoczesne Orientarium ZOO Łódź – jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Europie, które z pewnością dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i fascynujących doświadczeń. Dodatkowo młodzież spędziła noc w samym sercu Łodzi, w pobliżu słynnej ulicy Piotrkowskiej. Była to doskonała okazja do poznania klimatu miasta zarówno za dnia, jak i po zmroku, a także do wspólnych spacerów wśród łódzkich zabytków i atrakcji.

Tego typu inicjatywy mają znacznie głębszy wymiar niż sama forma nagrody. Są elementem pozytywnego mentoringu rówieśniczego oraz pokazują młodzieży, że dobre zachowanie, zaangażowanie, przestrzeganie zasad i wspieranie innych przynoszą realne korzyści oraz społeczne uznanie. Chcemy, aby uczestnicy widzieli, że odpowiedzialne decyzje i życie zgodne z przyjętymi normami otwierają drogę do nowych możliwości, budowania wartościowych relacji oraz lepszej przyszłości poza placówkami resocjalizacyjnymi.

Projekt „Wykluczenie - nie ma MOWy! 2 - etap I" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 08 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 08.25 Usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

  • Grupa młodzieży na wycieczce do łodzi
  • Grupa młodzieży na wycieczce do łodzi
  • Grupa młodzieży na wycieczce do łodzi
  • pasek logo

Wydarzenia ROPS