Szukasz atrakcyjnego miejsca na wycieczkę szkolną lub przedszkolną w naszym województwie? Może spływ kajakiem lub łodzią flisacką? Może wizyta we wiosce tematycznej? Może udział w ciekawych warsztatach? Skorzystaj z oferty podmiotów ekonomii społecznej.

W ramach działań związanych z koordynacją rozwoju ekonomii społecznej w naszym regionie, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, powstała Sieć Turystyczna Podmiotów Ekonomii Społecznej w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Należą do niej podmioty działające w branży turystycznej i cateringowej, które w swojej ofercie mają usługi skierowane do placówek oświatowych - przedszkoli i szkół.

Na bazie tych ofert powstał Szkolny Katalog Podmiotów Ekonomii Społecznej w wersji elektronicznej - to kompendium wiedzy dla dyrektorów i pracowników przedszkoli oraz szkół z Pomorza i Kujaw. Są to propozycje dotyczące możliwości organizacji wycieczek szkolnych, podczas których zapewnionych jest wiele atrakcji, warsztatów, catering, czy też noclegi. Katalog oraz ulotka go promująca zamieszczone są dostępne pod adresem http://es.rops.torun.pl/szkolny-katalog-turystyczny-ekonomii-spolecznej.

Do korzystania z turystycznej oferty podmiotów ekonomii społecznej z Pomorza i Kujaw, skierowanej do przedszkoli i szkół naszego regionu zachęca także Pan Piotr Całbecki, Marszałek Województwa.