Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych "DAJ SZANSĘ" z siedzibą w Toruniu realizuje w ramach projektu partnerskiego pn. „Rodzina w Centrum 3”wsparcie, które pozwoli na odpowiednio wczesną profilaktykę i precyzyjną diagnozę oraz ustalenie i realizację indywidualnych ścieżek terapeutycznych/rehabilitacyjnych dzieci i rodzin z problememFASDczyli płodowym zespołem alkoholowym.

Działania zaplanowane w projekcie stanowią odpowiedź na ogromną potrzebę rodziców dzieci obarczonych FASD do poszerzenia kompetencji w zakresie postępowania z dzieckiem z FASD oraz do przygotowaniarodziców do pracy terapeutycznej z dzieckiem w domu.

 

W projekcie zapewniono rodzinom z całego regionu specjalistyczną diagnostykę zaburzeń neurorozwojowych u dzieci i młodzieży z podejrzeniem FASD, ze sprecyzowaniem rodzaju dysfunkcji i zaburzeń współistniejących, a następnie zastosowanie adekwatnej kompleksowej terapii w postaci 5- dn. pobytów terapeutycznych rodzin z dziećmi w prowadzonym przez Fundację Daj Szansę Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Toruniu.

 

Uzupełnieniem w/w działań będzie organizacja interdyscyplinarnych spotkań/szkoleń świadomościowych, zmierzających do nawiązania szerokiej współpracy wielu podmiotóww obszarze problematyki FASD, w tym: rodzin zastępczych orazpracowników instytucji pomocy społecznej, pedagogów szkolnych, psychologów, nauczycieli wspierających rozwój wychowawczy dzieci i młodzieży oraz służb medycznych w celu wspieraniarodziców i opiekunów oraz dzieci i młodzieży borykającej się z problemem FASD.

 

Wszelkie informacje dotyczące możliowści skorzystania z w/w form wsparcia można uzyskać poprzez poniższy kontakt:

  • Fundacja DAJ SZANSĘ pod numerem telefonu: 56 648 23 963 https://www.fundacja-dajszanse.pl
  • Pycholog-terapeuta, pracownik kluczowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zadania z zakresu diagnozy i Terapii FASD w ramach projektu RWC3 realizuje Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych "DAJ SZANSĘ" z siedzibą w Toruniu.