Grafika: https://pixabay.com/

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Lider projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” serdecznie zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych oraz organizacji pozarządowych, które w zakresie swoich działań zajmują się wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz są zainteresowane mieszkalnictwem społecznym, do udziału w bezpłatnym trzydniowym spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym połączonym z wizytą w mieszkaniach wspomaganych na terenie gmin województwa podlaskiego.

Dostępne są cztery terminy wyjazdu:

  • Termin 1: 22-24 sierpnia 2023 r.
  • Termin 2: 28-30 sierpnia 2023 r.
  • Termin 3: 12-14 września 2023 r.
  • Termin 4: 26-28 września 2023 r.

 

Celem spotkania jest wymiana informacji, przykładów dobrych praktyk i pomysłów pomiędzy uczestnikami spotkania a gospodarzami. Spotkanie ma przyczynić się do wdrażania dobrych, sprawdzonych rozwiązań w obszarze mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dwa mieszkania wspomagane położone na Suwalszczyźnie, znajdującej się w obszarze Zielonych Płuc Polski (m. in. w Augustowie, Filipowie, Białej Wodzie).

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA - warunkiem uczestnictwa w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym jest przesłanie zeskanowanej, kompletnej, poprawnie wypełnionej karty zgłoszeniowej i zgody na przetwarzanie danych osobowych na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 04 sierpnia 2023 r.

Uczestnikom spotkania zapewniony zostanie bezpłatny transport (z Warszawy lub Białegostoku), nocleg oraz pełne wyżywienie.

Więcej informacji nt. spotkania można uzyskać pod nr tel. 85 744 71 71 wew. 601 lub 85 744 72 72 wew. 210.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału.

 

Do pobrania:

  1. Zaproszenie na spotkanie [pdf, 673KB]
  2. Karta kwalifikacyjna [pdf, 655KB]
  3. Harmonogram [pdf, 168KB]