„Kawiarenka dla Seniorów” działająca w ramach projektu „Kamienica Inicjatyw” w Toruniu zaprasza w lutym na kolejne interesujące wydarzenia dla osób starszych.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Kawiarenki na luty 2018 roku:

 • 6 lutego (wtorek), godz. 11.00– Spotkanie z mecenasem, który opowie o kwestiach alimentacyjnych.
 • 8 lutego (czwartek), godz.11.00 – „Toruń, którego nie ma” – książkowa przygoda. Spotkanie z Panią Katarzyną Kluczwajd – polską historyczką sztuki, muzealniczką, regionalistką, autorką licznych publikacji o sztuce Torunia, kustosz w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Podczas toruńskiej podróży w czasie poznamy miasto, którego nie ma. Nie ma, bo wiele budynków, pomników, miejsc, wnętrz przestało istnieć, zarówno fizycznie, jak i w pamięci. Jej trwanie jest ważne nie tylko dla historii, ale i dla naszej osobistej świadomości – to nasza spuścizna.
 • 13 lutego (wtorek), godz.11.00– Kasia Brożek i jej fascynacje literacko-filmowe (Kasia Brożek- członek Rady Seniorów). Gościem specjalnym będzie autor tomiku opowiadań „Niezrozumienia” – Mariusz Jakubiak.
 • 15 lutego (czwartek), godz.11.00– „Franek i jego spojrzenie na świat przez pryzmat fotografii”. Franciszek E. Kazimierski po przejściu na emeryturę zajął się fotografią. Ponieważ czynnie uprawia sport, jazdę na rowerze lub wędrówki piesze, zaczął fotografować elementy przyrody, szczegóły architektoniczne, itd. Tak powstała kolekcja niezwykle ciekawych fotografii. Franciszek opowie o swoich „wyprawach” i interesujących historiach związanych z nimi.
 • 20 lutego (wtorek), godz.11.00– Marcel Woźniak – drugie spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, autorem biografii Leopolda Tyrmanda oraz dwóch kryminałów z Toruniem w tle. Na spotkaniu Marcel Woźniak opowie o swoich książkach kryminalnych, których akcja dzieje się na dobrze znanych toruńskich ulicach.
 • 22 lutego (czwartek), godz.11.00– spotkanie z przedstawicielami Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu, który uruchomił nową formę wsparcia w ramach realizowanego projektu pn. „Skoordynowana opieka środowiskowa skierowana do osób z chorobą otępienną i ich opiekunów”. Powstało Centrum Consultor, którego głównym celem jest skoordynowanie opieki w taki sposób, by osoby, które poszukują pomocy wiedziały, gdzie mogą ją uzyskać. Na kawiarence dowiemy się o praktycznych poradach dla osób borykających się z problemem oraz ich rodzin.
 • 27 luty (wtorek), godz.11.00 –  spotkanie z Anią Rojewską pracującą w Fundacji gen. Zawackiej, gdzie zajmuje się gromadzeniem dokumentacji kobiet walczących na różnych frontach podczas II wojny światowej. Na spotkaniu w Kamienicy Inicjatyw opowie o swojej pracy, a także przedstawi sylwetki kilku kobiet-żołnierzy, które swoim postępowaniem, odwagą, patriotyzmem są dla nas inspiracja i przykładem w codziennym życiu.

 

DODATKOWE SPOTKANIA:

 • W każdy poniedziałek o 12.00 – Dyskusyjny Klub Książki
 • W każdy wtorek o godz.12.30 – Wspólne śpiewanie
 • W każdą środę o godz.12.00 – Klub rękodzieła artystycznego

 

PLANOWANE WYDARZENIA:

 • Piątek dzień sportu

 

Dodatkowe informacje:

Indywidualne spotkanie z prawnikiem – zapisy w Punkcie Informacji Seniorów przy ul. Kopernika 22 lub pod numerem telefonu 514-786-113.

Szczegółowy program „Kawiarenki dla Seniorów” pod poniższym linkiem:

http://kamienica-inicjatyw.pl/kawiarenka-dla-seniorow-luty-2018/