Przedstawiciele 15 spółdzielni socjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego podpisali Porozumienie o Współpracy Spółdzielni Socjalnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

14 marca 2018r. w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się spotkanie sieciujące spółdzielni socjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

 Podczas spotkania Cezary Miżejewski, prezes Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych omówił m.in. zmiany do ustawy o spółdzielniach socjalnych, które wchodzą w życie z dniem 31 marca 2018 roku.

 Kulminacją spotkania było zawiązanie się Sieci Współpracy Spółdzielni Socjalnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podpisane Porozumienie o współpracy daje możliwość  na wzajemne wsparcie merytoryczne, wymianę doświadczeń pomiędzy spółdzielniami socjalnymi oraz wypracowywanie wspólnych stanowisk.

 W spotkaniu dodatkowo uczestniczyła przedstawicielka Instytucji Zarządzającej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która przedstawiła członkom spółdzielni możliwości pozyskania środków z funduszy unijnych w ramach działań aktywnej integracji.

 Do Sieci przystąpiło 15 spółdzielni socjalnych. Zgodnie z podpisanym Porozumieniem, Sieć ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe spółdzielnie socjalne z terenu województwa. Warunkiem przystąpienia jest  podpisanie Porozumienia.

 Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do Porozumienia,  można uzyskać u Pani Kamili Cicheckiej,  tel. 056 654 14 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Wydarzenie zostało zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach projektu „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim”.

  

Do pobrania:

Prezentacje: