fot: Małgorzata Litwin

W Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu przybędą kolejne pokoje dla pensjonariuszy oraz części wspólne. Pierwsze pomieszczenia zostaną oddane do użytku w czerwcu 2018 roku.

Trwają prace przy rozbudowie Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. W placówce przybędą 54 dodatkowe miejsca. Pensjonariusze znajdą opiekę w przestronnych pokojach jedno-i dwuosobowych z łazienkami oraz balkonami.  Oprócz tego w nowej części znajdą się pomieszczenia dla personelu, sale rehabilitacji, magazyny, sanitariaty, przestrzeń pobytu dziennego oraz nowa kuchnia ze stołówką. Dla podopiecznych powstaje również biblioteka i kaplica. Przebieg prac obserwował w piątek 13 kwietnia 2018 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UMT Marcin Maksim.

W rozbudowywanej części zamontowana jest już stolarka okienna, a w najbliższych dniach montowane będą drzwi. W łazienkach oraz na schodach położono już płytki, w pomieszczeniach i na korytarzach trwają również prace malarskie. W najbliższym czasie będą również montowane balustrady, windy oraz nastąpi połączenie rozbudowywanej części z łącznikiem na parterze.

Pierwsza część obiektu będzie gotowa do użytku w czerwcu, a całość prac zakończy się jesienią. Wykonawca zagospodaruje również teren dookoła budynku. Znajdą się tam chodniki z kostki, drogi dojazdowe, parkingi, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, scena terenowa, śmietnik
i oświetlenie terenu.

Całkowity budżet zadania to 11 mln zł (3 mln zł w 2016 r., 5 mln zł w 2017 r. oraz 3 mln zł w 2018 r.). Inwestycję w całości finansuje miasto.

 

Źródło: www.torun.pl (autor: Maria Marcinkowska)