Siedem Zakładów Aktywności Zawodowej (ZAZ) z naszego regionu przystąpiło do Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Zakładów Aktywności Zawodowej.

Założycielskie spotkanie odbyło się 8 maja w Białych Błotach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele ZAZ-ów z Drzonowa, Bydgoszczy, Białych Błot, Tucholi, Radziejowa, Przyjezierza i z Włocławka. Na spotkaniu wypracowano, a następnie podpisano, porozumienie o współpracy.

Przypomnijmy, że sieć składająca się z małych podmiotów o tym samym lub podobnym kierunku działań, daje możliwość szybkiej adaptacji do zmieniającego się rynku i zróżnicowanych wymagań poprzez rozwiniętą współpracę. Może zwiększyć produktywność działających w niej podmiotów, podnieść poziom innowacyjności oraz stwarza korzystne warunki dla powstawania nowych podmiotów.

Łączenie się w sieć zapewnia wszystkim jej uczestnikom wiele wymiernych korzyści, pozwala na reprezentowanie wspólnych interesów na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, umożliwia współpracę pomiędzy podmiotami, jest także ważne w zakresie promocji własnych produktów i usług.

Najważniejsze korzyści z sieciowania to: dostęp do informacji, wiedzy eksperckiej, bazy organizacji, promocja wspólnych działań, poszerzanie wiedzy, poprawa zarządzania i nowe pomysły, znajdywanie partnerów do współpracy, podejmowanie nowych inicjatyw i usług, realizowanych w partnerstwach oraz wpływ na politykę, strategię i sposoby realizacji programów polityki społecznej.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, sieć współpracy ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe Zakłady Aktywności Zawodowej z terenu województwa. Warunkiem jest złożenie do ROPS stosownego formularza (w załączeniu) oraz podpisanie porozumienia.

Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do porozumienia, można uzyskać u pani Kamili Cicheckiej,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodajmy, że podczas spotkania w Białych Błotach przedstawiciele ZAZ-ów mieli też możliwość zapoznania się z ofertą Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, przede wszystkim w kwestii doradztwa.

 

Do pobrania:

 

Galeria zdjęć: