We wtorek 29 maja 2018 roku w godz. 10-14 w sali konferencyjnej w Dworku na Barbarce odbędą się warsztaty pn. „Nowe życie starej koszulki” organizowane w ramach projektu pn. „Akademia Edukacyjno - Artystyczna Seniora”.

Seniorów zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o zgłoszenia telefoniczne (56 657 60 89 lub 85) lub osobiste w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce w godz. 9-15 od poniedziałku do piątku do 22 maja 2018 roku. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność napływających zgłoszeń.

 

Program zajęć:

  • część merytoryczna:

Uczestnicy zastanowią się skąd biorą się odpady? Kiedy produkt staje się odpadem? W jaki sposób możemy cały mechanizm spowolnić a jego efekty zminimalizować? Uczestnicy poznają rodzaje surowców z których wytworzone mogą być odpady opakowaniowe, a także prawidłową hierarchię postępowania z nimi, zasady oraz podstawy funkcjonowania PSZOK-ów oraz centrów napraw i ponownego wykorzystania odpadów (CERREC).

  • warsztaty praktyczne:

Za pomocą szydełka z tekstylnych odpadów a konkretnie ze starych bawełnianych przyniesionych przez siebie koszulek wykonają prosty dywanik, kosz lub pojemnik, poznają metody wyboru odpadu, pozwalające na pozyskanie odpowiedniego, dobrej jakości surowca, jak również metodę odpowiedniego przygotowania materiału do powtórnego użycia.

  • w przerwie słodki bufet kawowo – herbaciany,
  • na koniec organizacja ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Organizatorzy proszą uczestników zajęć o  przyniesienie bawełnianych, kolorowych starych koszulek tzw. t-shirtów.

 

Źródło: tilia.org.pl