Duża aktywnością wykazują się uczestnicy więcborskiego Klubu Seniora, którzy od stycznia do kwietnia 2018 roku wzięli udział w wielu różnorodnych inicjatywach.

Na początku roku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klubowicze otrzymali słodkie upominki od dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech” w Więcborku. A czas umilił im występ grupy muzyczno-tanecznej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku. Dwa tygodnie później seniorzy uczestniczyli w II Międzypokoleniowym Balu Karnawałowym, na którym bawiło się 200 osób. Pojawili się też na balu w Mroczy, na zaproszenie tamtejszego Klubu Seniora.

W marcu klubowicze odwiedzili kręgielnie w Chojnicach, zaś w kwietniu wzięli udział w zabawie w klimacie PRL-u, na którą zaprosili Klub Seniora z Mroczy. Parkiet pękał w szwach przy piosenkach z lat 60 i 70. Każdy z uczestników na początku zabawy otrzymał “kartkę na imprezę”, na której zapisano wszystkie należne tego wieczoru świadczenia. W trakcie imprezy każdy mógł wczuć się w sprzedawcę towaru deficytowego – papieru toaletowego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Poza tym w więcborskim Klubie Seniora zorganizowano wiele spotkań edukacyjno-informacyjnych, m.in.:

  • spotkanie z chemią - doświadczenia chemiczne uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku,
  • spotkanie ze strażakiem,
  • spotkanie się z dyrektorem Domu Seniora w Więcborku im. św. Franciszka z Asyżu,
  • spotkanie o bezpiecznym i efektywnym korzystaniu z usług bankowych,
  • spotkanie o prawach konsumenta,
  • spotkanie o świadczeniach opiekuńczych,
  • spotkanie z Jackiem Grabowskim, lokalnym poetą, cukiernikiem i społecznikiem.

 

Materiały video

 

Opracowanie: ROPS w Toruniu na podstawie nadesłanej informacji autorstwa Pana Pawła Węgrzyna z Miejsko – Gminnego  Ośrodka  Pomocy Społecznej w Więcborku