Zwiększenie widoczności usług i produktów oraz wymiana doświadczeń podmiotów ekonomii społecznej certyfikowanych Znakiem „Zakup Prospołeczny” celem zawiązania Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Certyfikowanych Podmiotów Ekonomii Społecznej.

12 czerwca 2018r. w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu miało miejsce spotkanie dedykowane podmiotom ekonomii społecznej świadczących wysokiej jakości usług i produktów posiadających certyfikat „Zakup prospołeczny” jak i zainteresowanych pozyskaniem takiego Znaku.

Głównym tematem spotkania były marketing i promocja z wykorzystaniem Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej Zakup Prospołeczny. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak czerpać z certyfikatu korzyści, jak funkcjonują najnowsze kanały komunikacji pomiędzy sprzedawcą, a konsumentem oraz jak prowadzić własne portale internetowe by sprzyjały sprzedaży i komunikacji z konsumentami. Spotkanie poprowadził Pan Tomasz Mika, jeden z pomysłodawców Znaku „Zakup Prospołeczny”.

Kulminacją spotkania było zawiązanie się Kujawsko-Pomorskiej Sieci Współpracy Certyfikowanych Podmiotów Ekonomii Społecznej. Podpisane Porozumienie o współpracy daje możliwość promowania wysokiej jakości usług i produktów oraz wymiany pozyskanych doświadczeń. Zawiązana Sieć spowoduje również większą widoczność wyróżnionych podmiotów na płaszczyźnie krajowej,  co w konsekwencji może przełożyć się na wzrost zysków za oferowane produkty i usługi.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, sieć współpracy ma charakter otwarty i w każdym momencie przystąpić mogą pozostałe wyróżnione podmioty ekonomii społecznej z terenu województwa. Warunkiem jest złożenie do ROPS stosownego formularza (w załączeniu) oraz podpisanie porozumienia.

Dodatkowych informacji, związanych z przystąpieniem do porozumienia, można uzyskać u pani Kamili Cicheckiej,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 571 293 182.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu  pn. „Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Do pobrania: