W gmachu parlamentu, 13 czerwca 2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej. Jednym z tematów była informacja Ministra Zdrowia na temat rozwiązań w zakresie profilaktyki przeciwgrypowej w populacji osób powyżej 60 roku życia.

Zdaniem ekspertów, ze względu na ogromne szkody jakie wywołuje ta choroba oraz jej powikłania w naszym społeczeństwie - szczepienie przeciw grypie osób w wieku starszym powinno stać się obowiązkiem, a szczepionki muszą być dostępne w punktach ich realizacji.

Polska na tle innych krajów europejskich ma bardzo niskie wskaźniki zaszczepień. Ministerstwo Zdrowia realizuje i planuje kontynuować działania promujące zdrowie, w tym indywidualne postawy profilaktyczne.

Seniorzy to grupa, do której przede wszystkim kierowane są apele o korzystanie z programów bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

„W trosce o zdrowie osób starszych zwracamy się z prośbą o zainteresowanie tym tematem i kontakt z najbliższą placówką podstawowej opieki zdrowotnej, w celu uzyskania niezbędnych informacji na temat możliwości i potrzeby szczepienia” - czytamy na stronie senior.gov.pl

Źródło i fot.: senior.gov.pl