W piątek 29 czerwca  2018 r. o godz. 12.00  odbędzie się 74. spotkanie z cyklu Muzeum-panaceum dla osób z grupy wiekowej 55+. W programie spotkania - wizyta na nowo otwartej wystawie „Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich”.

Wystawa, wernisaż,  która  odbędzie się w czwartek 28 czerwca 2018 r. o godz. 19.00  w spichlerzu w Parku Etnograficznym, prezentuje blisko 250 fotografii Bolesławy i Edmunda Zdanowskich - fotografików wileńskich, uczniów Jana Bułhaka, których tematem prac było miasto, architektura, pejzaże, portrety. Na ekspozycji zobaczyć będzie można ich zdjęcia reportażowe dotyczące wileńskich kiermaszów i jarmarków, organizowanych przy okazji świąt kościelnych. Szczególne miejsce zajmą tu zdjęcia z najpopularniejszego z nich - Kaziuka, a także z kiermaszów świętych Jana, Piotra i Pawła, jak i z okazji Niedzieli Palmowej oraz Zaduszek - wszystkie wykonane w połowie lat 30. XX wieku.
Prace Zdanowskich, w całości pochodzące ze zbiorów Muzeum Etnograficznego, przeniosą nas w miniony czas wileńskiej atmosfery, ludzi i miejsc. To zarówno wspaniałe dokumenty etnograficzne, jak i intrygujący artystyczny projekt.

Podczas piątkowego spotkania w z cyklu Muzeum-panaceum o wystawie opowiadać będą kuratorki: Jolanta Jakubowska i Justyna Słomska-Nowak. Warto mieć przy sobie okulary do czytania. Bilet: 3 zł/os.

  

Źródło: etnomuzem.pl