Już niedługo rozpocznie się pierwszy etap modernizacji bydgoskiego Domu Pomocy Społecznej „Jesień życia”. W podziemnej kondygnacji przebudowane zostaną m.in. pomieszczenia kuchni oraz dla pracowników. Ułatwi to opiekę nad seniorami.

Nowe zaplecze kuchenne ma tworzyć jedno większe pomieszczenie. Do tej pory były one rozproszone w różnych częściach najniższej kondygnacji. Powstanie też zaplecze socjalne pracowników z szatniami i jadalnią. Wygospodarowane zostanie miejsce na magazyn, pomieszczenie porządkowe  i dodatkowy pokój biurowy. Dobudowane będą też windy towarowe. Przebudowa pomieszczeń pozwoli podnieść ich standard techniczny i estetyczny. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Wstępnie zakończenie zadania zaplanowano jeszcze w tym roku. Na terenie placówki planowane są dalsze inwestycje poprawiające warunki w jakich mieszkają seniorzy, między  innymi budowę nowego obiektu, który ma pełnić funkcję ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku wraz z parkingiem ( z salami do fizykoterapii i hydroterapii oraz salą gimnastyczną). Na tę część zadania trwa kompletowanie dokumentacji projektowej i pozwoleń na budowę. Na ten cel planowane jest pozyskanie zewnętrznego dofinansowania.

Dom Pomocy Społecznej ,,Jesień Życia'' mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Mińskiej 15a. Zapewnia opiekę 75 seniorom, którzy z różnych przyczyn nie mogli pozostać w domu rodzinnym. Budynek pochodzi z 1959 roku. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, łazienki oraz podręczne kuchenki dla mieszkańców. 15 z 43 pokoi to pokoje z nowoczesnymi łazienkami w pełni przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki wcześniejszym inwestycjom budynek jest pozbawiony barier architektonicznych. W ostatnich latach powstały dwie windy osobowe - mała jednopiętrowa i tzw. "duża" przystosowana do przewozu osób leżących.

 

Źródło: bydgoszcz.pl, fot: gogle.maps.pl