Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy aktywnie spędzają czas. W końcu czerwca wybrali się na wycieczkę do Gdańska.

- W DPS w Brodnicy mamy bogaty program imprez kulturalno-oświatowych, w którym uwzględniane są między innymi spotkania z klubami seniora, różnego typu imprezy integracyjne, uroczystości urodzinowe osób, które skończyły więcej niż 90 lat, i wycieczki - mówi Jerzy Anzel, dyrektor DPS w Brodnicy.

Tym razem celem wyprawy był Gdańsk, w którym mieszkańcy chcieli zobaczyć Muzeum II Wojny Światowej, kościół św. Brygidy z bursztynowym ołtarzem oraz Westerplatte.

Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem ekspozycji w  Muzeum II Wojny Światowej. Jedna z  mieszkanek osobiście przeżyła koszmar obozów koncentracyjnych, więc trudno jej było pohamować wzruszenie w segmencie muzeum poświęconemu ofiarom obozów zagłady – widok wagonu do transportu więźniów, ściana zbudowana z walizek, fotografie pomordowanych. Mniej trudnych emocji, a więcej relaksu i odpoczynku było w czasie zwiedzania przez seniorów innych miejsc Gdańska.

 

Źródło i fot: brodnica.com.pl