Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są organizatorami ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia, pn. SENIOR NA DRODZE. JESTEM ŚWIADOMY – BĘDĘ BEZPIECZNY..

Zaplanowane zostały 34 spotkania w całej Polsce. W Toruniu takie spotkanie odbędzie się w czwartek 2 sierpnia 2018 roku.

Cel akcji to kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów. Działania takie wynikają z troski o ich bezpieczeństwo. Ta grupa wiekowa stanowi bowiem istotny odsetek ofiar wypadków drogowych.

Zajęcia z ekspertami ruchu drogowego potrwają ok. 3 godzin. Zarówno przed nimi, jak i po, będzie można skorzystać z bufetu kawowego. Podczas kuluarowych rozmów, na pytania seniorów odpowiedzą zaproszeni dodatkowo goście - policjanci, ratownicy medyczni i dietetycy. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma po zajęciach miły upominek. Szczegóły – tutaj.

 

Źródło: mywtoruniu.pl