Policjantki z toruńskiej komendy wzięły udział w spotkaniu z seniorami. Funkcjonariuszki opowiadały o tym jak unikać zagrożeń i przekazały cenne rady, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

W dniu 24 lipca 2018 roku funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedziły seniorów w Dziennym Domu Pobytu w Toruniu, prowadzonym przez Fundację Łączymy Pokolenia. Policjantki rozmawiały z seniorami o służbie w policji oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwie osób starszych.

Podczas spotkania asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska oraz sierż. szt. Ewa Kłosińska zwróciły szczególną uwagę na oszustwa popełniane metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariuszki przekazały kilka cennych rad, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podkreślały, jak ważne w kontakcie z obcymi osobami jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjantki zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym, przybliżając zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Wszystkim obecnym na spotkaniu funkcjonariuszki przekazały elementy odblaskowe.

Z okazji Święta Policji seniorzy podziękowali funkcjonariuszkom za pełnioną służbę oraz życzyli im pomyślności podczas kolejnych lat służby. W ramach podziękowania seniorzy wręczyli także własnoręcznie wykonany dyplom.

Źródło i fot: torun.pl