Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu wyszedł z inicjatywą przyznawania wyróżnienia pn. „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” w województwie kujawsko-pomorskim.

„Zaangażowane społeczne” czyli takie, które nie ma charakteru komercyjnego, a działania realizowane są z udziałem lub na rzecz społeczności lokalnej. Działania te muszą dotyczyć działania wspólnego (np. przedsiębiorstwo i podmiot ekonomii społecznej/NGO/lokalna społeczność), ponadto muszą rozwijać relacje międzysektorowe, co bezpośrednio przyczynia się do budowania współpracy.

Przyznanie wyróżnienia pozwoli na upowszechnienie podejmowanych działań, a także zainspiruje do podejmowania działań przez inne podmioty i do aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Będzie stanowić niejako formę docenienia pracy wyróżnionych przedsiębiorstw związanej z ekonomią społeczną.

Laureatem wyróżnienia może zostać przedsiębiorstwo (lub grupa przedsiębiorstw) bez względu na wielkość (mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwo) zaangażowane w projektowanie, wspieranie lub wdrażania konkretnego przedsięwzięcia/konkretnych przedsięwzięć.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do wyróżnienia. W tym celu prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia (dokumenty do pobrania) i odesłania jej na adres Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu do dnia 20 sierpnia 2018 roku, a także na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszone podmioty będą oceniane przez specjalnie powołaną Kapitułę, a laureatów poznamy podczas corocznego Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. Podczas tej imprezy o charakterze międzynarodowym laureatom zostanie wręczona okolicznościowa statuetka oraz certyfikat.

Informacje nt. wyróżnienia oraz regulamin jego przyznawania jest dostępny na stronie es.rops.torun.pl w zakładce Wyróżnienia/Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie. W przypadku pytań dotyczących wyróżnień proszę o kontakt z Panem Radosławem Głowackim, nr telefonu: 571 293 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..