Spotkania z przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej, uczestnictwo w Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i Ja” i spacer po plaży to główne punkty programu dwudniowej wizyty studyjnej w Koszalinie i Mielnie, organizowanej dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST).

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zaprasza przedstawicieli JST z całego województwa na dwudniową wizytę studyjną, zaplanowaną w dniach 6-7 września 2018 roku.

Celem tej wizyty jest pokazanie możliwości współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego, podmiotami ekonomii społecznej (PES) i innymi instytucjami otoczenia ekonomii społecznej na przykładzie wyróżniających się podmiotów ekonomii społecznej działających w województwie zachodniopomorskim. Wizyta ma wpłynąć na podniesienie poziomu wiedzy oraz zapoznanie się z doświadczeniami tworzenia i funkcjonowania podmiotów działających nie tylko dla zysku. W trakcie wizyty, oprócz ogólnych zagadnień związanych z zatrudnianiem osób bezrobotnych, zostaną przedstawione podmioty aktywizujące osoby z niepełnosprawnością. Zaprezentowane zostaną ponadto różnorodne formy podmiotów ekonomii społecznej - spółdzielnie socjalne, centrum integracji społecznej i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podczas wyjazdu będzie można uzyskać informacje zarówno o podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych mechanizmach, związanych z rozwojem ekonomii społecznej.

Szczegółowy program wizyty studyjnej do Koszalina i Mielna znajduje się w załączniku. Udział w wizycie jest bezpłatny, uczestnikom zapewniony będzie przejazd autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie oraz udział w spotkaniach zgodnie ze szczegółowym programem. Rekrutacja odbędzie się na podstawie przesłanych formularzy zgłoszeniowych (w załączniku). Wypełnione formularze należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31 sierpnia 2018 roku. O zakwalifikowaniu się na wyjazd będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej kierujemy do pracowników jednostek samorządu terytorialnego (prezydenci, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, sekretarze, radni, skarbnicy) oraz do pracowników instytucji podległych.

 

Do pobrania: