„Walkathon NEUCA dla Zdrowia!”, czyli impreza promująca ruch i zdrowy styl życia odbędzie się w sobotę (8 września 2018 r.) w Toruniu. Jej uczestnicy wezmą udział we wspólnych marszach z kijami nordic walking. Na trasie jednego z nich znajdzie się największa w tej chwili inwestycja samorządu województwa – rozbudowa szpitala wojewódzkiego na Bielanach. Na mecie czeka mnóstwo atrakcji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Start i meta będzie ulokowana na Błoniach Nadwiślańskich. Na uczestników czekają dwie trasy: rekreacyjna i profesjonalna (z nagrodami). Dystans rekreacyjny liczy 8,7 km, jego uczestnicy przejdą ulicami Torunia do rozbudowywanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera, by tą samą drogą powrócić na Błoniach Nadwiślańskie Błoniach. Trasa profesjonalna oparta jest na trzykrotnym pokonaniu pętli wiodącej z Błoni Nadwiślańskich, ulicą Rybaki, parkiem na Bydgoskim Przedmieściu, Park oraz ulicą Księdza Jerzego Popiełuszki.

Organizatorzy zapraszają na start wszystkich chętnych (można maszerować również bez kijów). Na starcie staną stoiska rejestracyjne, gdzie można będzie odebrać pakiety startowe (od godziny 10). Zapisy na www.neucadlazdrowia.pl do 6 września.

Na mecie marszu na uczestników czekają liczne atrakcje promujące zdrowy tryb życia, m. in. Toruński Test Sprawności, fitness na trampolinach, energorowery, konkurencje na ergometrach wioślarskich oraz urządzeniach cardio, park rozrywki aktywnej dla najmłodszych, białe miasteczko z atrakcjami partnerów barterowych, strefa mobilnych badań profilaktycznych, porady dietetyków, pomiary na specjalistycznych analizatorach ciała, strefa kulinarna MasterChef oraz gif budka z efektem 3D. Na scenie pojawią się: Sweet Lady, Konrad S oraz Dj Diabllo.

Uczestnicy imprezy skorzystają też z darmowych badań profilaktycznych (bez zapisów). Na Błoniach Nadwiślańskich staną:

  • Dermobus - badania dermatologiczne w kierunku wykrywania czerniaka, czyli raka skóry.
  • Kardiobus - badania kardiologiczne w kierunku wykrywania nieprawidłowości budowy i pracy serca.
  • Osteobus - badania gęstości kości niezbędne przy profilaktyce osteoporozy.

Organizatorem „Walkathon NEUCA dla Zdrowia!” jest Fundacja Neuca dla Zdrowia. Marszałek Piotr Całbecki objął wydarzenie honorowym patronatem. Partnerem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl, fot: Neuca