Wrzesień to miesiąc szczególny dla środowisk związanych z chorobą Alzheimera, osób chorujących oraz członków ich rodzin, gdyż właśnie 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, natomiast sam miesiąc ustanowiony jest jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera.

W tym wyjątkowym czasie wiele organizacji alzheimerowskich zachęca do organizowania kampanii społecznych, happeningów, spotkań, konferencji i innych wydarzeń mających na celu podnoszenie świadomości i wiedzy w zakresie chorób otępiennych.

W związku z VII edycją Światowego Dnia Choroby Alzheimera pn. „Co 3 sekundy” w naszym województwie odbywać się będą Dni Alzheimerowskie, które potrwają od 18 do 24 września br.  Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania informacyjne, wykłady, warsztaty, indywidualne poradnictwo i imprezy towarzyszące.

Wśród organizatorów przedsięwzięć znaleźli się: Gmina Miasta Chełmno, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie, Włocławska Rada Seniorów, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Toruniu, Oddział Rejonowy PCK w Grudziądzu, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.

Poniżej załączamy kalendarium wydarzeń w ramach Dni Alzheimerowskich w województwie kujawsko-pomorskim.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach.

 

Do pobrania: