Miejska Rada Seniorów w Inowrocławiu podsumowała swoją ponad roczną kadencję.

Seniorom w tym czasie udało się nawiązać współpracę z wieloma środowiskami i uczestniczyć w wielu wydarzeniach, m. in. w grudziądzkim Dniu Seniora, w spotkaniu Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji AMICUS w Kruszwicy, w Paradzie Seniorów w Warszawie oraz w spotkaniu mającym na celu współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Miejska Rada Seniorów brała również udział w akcji „Koperta życia” i zorganizowała spotkanie integrujące środowiska senioralne w Inowrocławiu. Była także organizatorem „Powitania wiosny” w inowrocławskim Parku Solankowym, Senioriady oraz I Inowrocławskiej Konferencji Senioralnej. Seniorzy otworzyli również tzw. Klomb Seniora w Ogrodach Zapachowych Parku Solankowego.

- Miejska Rada Seniorów to olbrzymie wyróżnienie, ale również potężny obowiązek. Cieszę się, że sprostaliście Państwo temu wyzwaniu reprezentując różne środowiska – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dziewięciu członków Miejskiej Rady Seniorów przez ponad rok działało na rzecz inowrocławskich seniorów. Nie tylko pomagali w kwestiach społecznych, ale również promowali miasto poprzez udział w programach telewizyjnych i radiowych.

Źrodło i fot: inowroclaw.pl