Uniwersytet Trzeciego Wieku w Inowrocławiu zachęca do udziału w wyjeździe do toruńskich Jordanek oraz do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

W Toruniu, w piątek 9 listopada 2018 r., odbędzie się „Koncert Niepodległościowy”. W programie ponadczasowe utwory Paderewskiego, Kilara i Góreckiego w wykonaniu Bogdana Czapiewskiego, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza wielkiego w Bydgoszczy, Członków Orkiestry ZSM w Toruniu oraz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koszt udziału 50 zł., wyjazd o godz. 17.30 spod basenu Delfin, początek koncertu o godz. 19.00, powrót ok. 21.30. Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc, a wpłata najpóźniej do poniedziałku 5 listopada.

Miłośników Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy organizatorzy zapraszają do udziału w koncercie „100 lat Niepodległości” w dniu 16 listopada 2018 r. W programie utwory Moniuszki, Paderewskiego, Karłowicza i Szymanowskiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, Chóru Opery Nova, Antoniego Wita, Julii Kociuban, Agaty Szymczewskiej oraz Tomasza Warmijaka. Koszt udziału 55 zł., wyjazd o godz. 17.30 spod basenu Delfin, początek koncertu o godz. 19.00, powrót ok. 21.30. Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc, a wpłata najpóźniej do piątku 10 listopada.

Źródło: utw.ekspert-kujawy.pl