W środę 15 listopada 2018 roku, w salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się Dzień Seniora, zorganizowany przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej.

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z otwartych wykładów oraz bezpłatnych badań i ofert. Wykłady dotyczące zdrowia i aktywności seniorów poprowadzili m.in.: Aneta Okoniewska i Mirosława Kierblewska z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, Radosław Perkowski z Katedry i Kliniki Geriatrii Collegium Medicum UMK, Karolina Kramkowska z Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu i Katarzyna Szewczyk
z Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Poza tym można było skorzystać z bezpłatnych usług m.in. układania fryzur, pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi czy badania wzroku oraz słuchu.

Swoje stoisko miał również Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, który prezentował Regionalne Centrum Informacji Senioralnej.

 

Galeria zdjęć: