Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął kolejny cykl spotkań świadomościowych, tym razem pn. „Aktywny Senior XXI wieku”. Dotyczą one popularyzacji dobrych rozwiązań w obszarze profilaktyki zdrowotnej i opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi.

Trzy prelekcje, w tym ostatnia, zakończona mini-koncertem skrzypcowym – tak wyglądało inauguracyjne spotkanie tego cyklu, które odbyło się w poniedziałek 26 listopada 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Uczestnicy najpierw wysłuchali wystąpienia dr Ludmiły Zając-Lamparskiej z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, która opowiadała o efektywności interwencji poznawczych u osób starszych, zarówno zdrowych, jak i tych z zaburzeniami funkcji poznawczych. Następnie Karolina Kramkowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przybliżyła tematykę etycznych problemów opiekunów rodzinnych osób z chorobą otępienną. Wreszcie na zakończenie bardzo interesujący wykład o muzykoterapii w pracy z osobami starszymi zaprezentowała Eliza Ludkiewicz. Znana psycholog i muzykolog uświetniła też spotkanie mini-recitalem skrzypcowym. Można było wysłuchać aranżacji utworów Ennio Morricone oraz pięknej wersji przeboju „What a wonderful world” Louisa Armstronga.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu „Aktywny Senior XXI wieku”, które odbędą się w Grudziądzu (5.12.18 r.), Bydgoszczy (10.12.18 r.) oraz we Włocławku (14.12.18 r.).

Uwaga! Po kliknięciu na nazwę miejscowości wyświetli się strona z której można pobrać kartę zgłoszeniową.

 

Do pobrania:

 

Galeria zdjęć:

 

Spotkania sfinansowane w ramach projektu „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.