Zarząd Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów OPoWRS oraz Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych WRZOS zapraszają na szkolenie „Rady Seniorów – Model i rzeczywistość”.

Do udziału w szkoleniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli zarówno istniejących rad seniorów, jak i grup zainteresowanych tworzeniem rad seniorów. Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie model tworzenia, a przede wszystkim funkcjonowania rad seniorów. Szkolenie będzie miało wymiar praktyczny, warsztatowy, ukierunkowane na wzmocnienie działalności istniejących rad czy też wsparcie procesu powstawania nowych rad. Temat szkolenia uwzględnia bieżące potrzeby w funkcjonowaniu  rad seniorów i ma za zadanie weryfikację  podjętych działań w oparciu  o  ustawowe   uprawnienia.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej ul. Braniewska 11 we Fromborku (powiat braniewski), w dniach 18-19.12.2018 roku od godz. 11.00. Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Aktywne Rady Seniorów”, dofinansowanego ze środków programu ASOS  2014-2020. Szkolenie poprowadzi  ekspert z WRZOS, który również  prowadzi sekretariat OPoWRS.

Przewidziane jest zakwaterowane w hotelu-schronisku, w którym odbędzie się szkolenie. Istnieje również możliwość zwrotu kosztów podróży do wysokości kosztów biletów PKP.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia  5 grudnia 2018 roku (maks. 2 osoby z rady) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje można też uzyskać telefoniczne pod nr tel. 502-899-312. Formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

 

Do pobrania: