Kolejne spotkanie z cyklu „Aktywny Senior XXI wieku” już za nami. W dniu 10 grudnia 2018 r.  gościliśmy w Bydgoszczy.

Na uczestników spotkania czekał szereg atrakcji. Po za częścią teoretyczną zaplanowano także elementy artystyczne. Jako pierwsza wystąpiła Pani dr Ludmiły Zając-Lamparskiej z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, która opowiedziała o efektywności interwencji poznawczych u osób starszych, zarówno zdrowych, jak i tych z zaburzeniami funkcji poznawczych. Następnie Pani Karolina Kramkowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawiła zebranym sposoby pracy i aktywizacji osób chorych otępiennie w domu. Na zakończenie w stan relaksu  wprowadziła uczestników Pani Eliza Ludkiewicz, psycholog i muzykoterapeuta, która nie tylko opowiedziała o roli muzyki w pracy z osobami starszymi, ale także przeprowadziła krótkie warsztaty relaksacyjne oraz wykonała mini-recital skrzypcowy.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. pracownicy urzędów miast/gmin, ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej, dziennych domów pobytu, organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy społecznej oraz przedstawiciele uniwersytetów trzeciego wieku
z Bydgoszczy.

 

Do pobrania:

 

Przed nami ostatnie spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia 2018 r. we Włocławku.

Szczegóły dot. spotkań pod nr tel. 56 657-14-69.

Galeria zdjęć:

 

Spotkania sfinansowane w ramach projektu „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.