Podmioty ekonomii społecznej z naszego województwa znalazły się w gronie laureatów tegorocznej regionalnej edycji konkursu „Lodołamacze”. Są w nim pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem takich osób.

Regionalna (dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego) gala finałowa odbyła się w Bydgoszczy. Z ogromną satysfakcją informujemy, że w gronie wyróżnionych znalazły się podmioty ekonomii społecznej z Pomorza i Kujaw.

Kategoria „Zakład Pracy Chronionej”

  1. miejsce - Handlowa Spółdzielnia Inwalidów w Grudziądza

Kategoria „Instytucja”

  1. miejsce: Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski Warsztat Terapii Zajęciowej, 87-300 Brodnica, ul: Wyspiańskiego 13

Kategoria „Przyjazna Przestrzeń”

  1. miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim

 

Tytuł honorowy SUPER LODOŁAMACZ 2019 zdobyła Arkadia Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Torunia, a wyróżnienie otrzymała Fundacja Pro Omnis z Bydgoszczy

Warto też dodać, że w kategorii „Instytucja” wygrała Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, zaś drugie miejsce zajęło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!