Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach VIII Edycji Światowych Dni Alzheimera.

Wrzesień to miesiąc szczególny dla środowisk związanych z chorobą Alzheimera, osób chorujących oraz członków ich rodzin, gdyż właśnie 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, natomiast sam miesiąc ustanowiony jest jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera.

W tym wyjątkowym czasie wiele organizacji alzheimerowskich zachęca do organizowania  wydarzeń mających na celu podnoszenie świadomości i wiedzy w zakresie chorób otępiennych.

W związku z VIII edycją Światowego Dnia Choroby Alzheimera pn. „Porozmawiajmy o demencji” w naszym województwie odbywać się będą Dni Alzheimerowskie, które potrwają od 18 do 23 września br.  Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania informacyjne, wykłady, warsztaty, indywidualne poradnictwo i imprezy towarzyszące.

Wśród organizatorów przedsięwzięć znaleźli się: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, Polski Czerwony Krzyż w Toruniu, Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki Nad Chorymi z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Solcu Kujawskim, przychodnie POZ w Bydgoszczy.

  

Do pobrania:

  1. Kalendarium [pdf, 642KB]