Odbyły się dwa z czterech warsztatów ze społecznego zlecanie zadań publicznych, przeznaczone dla kadry jednostek samorządów terytorialnych, podmiotów ekonomii społecznej i ośrodków wsparcia ekonomii społecznej. Ich organizatorem był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.

Warsztaty prowadził Tomasz Schimanek, ekspert ds. ekonomii społecznej i społecznych zamówień publicznych. Przybliżył uczestnikom tryby zlecania zadań publicznych oraz rozwiązania pozwalające uwzględniać aspekty społeczne przy zlecaniu zadań publicznych, w tym w zakresie świadczenia usług społecznych i rewitalizacji. Nie zabrakło też przykładów dobrych praktyk w tym zakresie, a jeden z nich pochodził z naszego regionu i dotyczył Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubiance. W części praktycznej uczestnicy warsztatów dokonali analizy SWAT, wskazując mocne i słabe strony oraz  szanse i zagrożenia stosowania społecznego zlecania zadań publicznych

Przy okazji informujemy, że kolejne zajęcia warsztatowe z tej tematyki odbędą się 20 i 21 listopada. Warto się zapisać, tym bardziej, że są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy przede wszystkim te osoby, które w swojej pracy zajmują się zamówieniami publicznymi.

Szczegółowy program warsztatów – w załączniku. Warsztaty rozpoczną się o godz. 9, a zakończą obiadem o godz. 14.15. Rekrutacja trwa do 12 listopada. Formularze rekrutacyjne dostępne są tutaj:

 

O zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku dużej liczby chętnych zakwalifikowane zostaną nie więcej niż dwie pierwsze zgłoszone z jednego podmiotu/jednostki.

Osoba do kontaktu - Radosław Kowalski, tel. 571 293 185, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..