W okresie przedświątecznym, w dniach od 5 do 20 grudnia br. będą się odbywały, w różnych miejscach naszego województwa, targi wystawiennicze produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej.

W tym roku targi odbędą się w ramach jarmarków i kiermaszów świątecznych, w kilku miastach naszego województwa. Pierwsze targi rozpoczną się już w najbliższy czwartek 5 grudnia - w ramach Jarmarku Św. Mikołaja na grudziądzkim Rynku. Na stoiskach PES-ów swoje produkty i usługi zaprezentują: WTZ Gruta, Fundacja Aktywizacji i Integracji w Nowem, Stowarzyszenie BSRDN Nadzieja z Brodnicy, Fundacja Toskania Kociewska, Ekobudka sp. z o.o., PS Studio 27 Świecie oraz Fundacja Brama Epok. Dokładny harmonogram – w załączniku. Oferta tych PES-ów jest bardzo bogata. Będzie można kupić przede wszystkim przedmioty rękodzieła związane temateycznie ze zbliżającymi się świętami (m.in. kartki świąteczne, stroiki i ozdoby świąteczne)

Zachęcamy mieszkańców nie tylko tych miast, ale i całego regionu, do odwiedzenia stoisk podmiotów ekonomii społecznej. Warto pamiętać, że kupując te produkty lub korzystając z usług tych podmiotów, pomagacie Państwo osobom najbardziej potrzebującym naszego wsparcia, zapewniając im bardziej radosne i piękniejsze święta.

W załączniku zamieszczamy harmonogram tegorocznych targów. [pdf, 247KB