Zapraszamy do lektury nowej wersji „Informatora dla Seniora”, który przygotowaliśmy i wydaliśmy dla Państwa już po raz szósty.

Znajdą tu Państwo informacje na temat instytucji działających na rzecz osób starszych, dedykowanej oferty kulturalnej i edukacyjnej, a także zasad przyznawania świadczeń i wsparcia.

Dokładamy starań, by Informator – stale aktualizowany i ulepszany – jak najlepiej odpowiadał na Państwa potrzeby. Dlatego tegoroczne wydanie poszerzono m.in. o bazę teleadresową ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie, gdzie osoby starsze lub członkowie ich rodzin mogą starać się o takie świadczenia jak usługi opiekuńcze, zasiłki, zaopatrywanie w sprzęt rehabilitacyjny czy też umieszczenie w domu pomocy społecznej. Ponadto, szczególną uwagę poświęcono poradom konsumenckim oraz nieuczciwym praktykom podejmowanym przez niektóre firmy podczas pokazów lub prezentacji handlowych.

Mamy nadzieję, że Informator będzie źródłem informacji, ale też i inspiracji.

Zapraszamy osoby oraz instytucje działające na rzecz osób starszych, które chciałyby otrzymać papierową wersję Informatora, do kontaktu pod nr tel. 56 657-14-69 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Będzie możliwość otrzymania publikacji, nawet większej ilości, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Bartkiewiczówny 93, po wcześniejszym kontakcie.

 

Do pobrania:

 

Zapraszamy do lektury.

 

Informator dla Seniora został zrealizowany w ramach projektu partnerskiego pn. „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.