Toruńska Kawiarenka dla Seniorów w Kamienicy Inicjatyw, przy ul. Kopernika 22, zaprasza seniorów na wydarzenia, organizowane w styczniu 2019 r. Wykaz zamieszczamy poniżej.

  • 10 stycznia (czwartek), godz. 11.00 - Prof. Ryszard Dorożyński opowie o swoim pobycie na Spitsbergenie. Spitsbergen to norweska wyspa leżąca na Morzu Arktycznym. Powierzchnia ok. 39 tys. km², górzysta (do 1717 m n.p.m.), w dużej mierze pokryta lodowcami. Odkryta w 1596 roku przez Willema Barentsa. Populacja około 3 tys. mieszkańców, rozwinięte rybołówstwo, kiedyś wielorybnictwo. Na wyspie znajduje się Polska Stacja Polarna Hornsund.
  • 15 stycznia (wtorek), godz. 11.00 - doktorant Michał Antonowicz z Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK opowie o Polakach na terenach byłego Związku Radzieckiego, mniejszościach etnicznych i narodowych w Polsce. Poruszy wątek Syberii, jako obszaru wielokulturowego, dowiemy się o współczesnej działalności Sybiraków w Polsce
  • 17 stycznia (czwartek), godz. 11.00 - Miejski Rzecznik Konsumentów Pani Dyrektor Bożena Sawicka – temat spotkania to „Jak szanować swój podpis?”. Dowiemy się z jakimi problemami możemy się zwracać do Rzecznika Konsumentów i w jakich kwestiach może on interweniować.
  • 22 stycznia (wtorek), godz. 11.00 - 100 lat Lotnictwa w Polsce, spotkanie z Robertem Senkowskim, właścicielem przedsiębiorstwa Lotnicza Agencja Fotograficzna oraz wielu publikacji w zakresie lotnictwa.
  • 24 stycznia (czwartek), godz. 11.00 - Beata Pranke, licencjonowany przewodnik miejski, opowie o pięknych ilustracjach w książkach do 1980 roku, które kolekcjonuje.
  • 29 stycznia (wtorek), godz. 11.00 - Wiktor Karasiewicz z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych opowie o udzielaniu pierwszej pomocy.
  • 31 stycznia (czwartek) godz. 11.00 - prof. Radosław Sioma z UMK opowie o książce „Zazdrość i medycyna” Michała Choromańskiego. Poruszymy również temat ekranizacji dzieła.

Zapisy: Kamienica Inicjatyw, tel. 514 786 113

Źródło: mywtoruniu.pl