Polskie Stowarzyszenie Montesorri organizuje kurs dot. geragogicznego modelu pracy z seniorami opartego na pedagogice Marii Montessori.

Celem kursu jest zainteresowanie i zapoznanie uczestników ze współczesnymi koncepcjami, metodami i formami pracy z seniorami (również z demencją), w tym w oparciu o pedagogikę Marii Montessori.

Kurs przewiduje 5 modułów tematycznych (na pierwsze dwa moduły rekrutacja została już zakończona).

Szczegóły dot. pozostałych modułów:

  • MODUŁ III: termin: 16 – 17 marca 2019 r. Zgłoszenia do 01 marca 2019 r.

Tematyka: Kompetencje komunikacyjne w pracy z seniorami

  • MODUŁ IV: termin: 06 -07 kwietnia 2019 r. Zgłoszenia do 20 marca 2019 r.

Tematyka: Inne metody wspierające pracę z seniorami

  • MODUŁ V: termin do ustalenia; dla osób, które wezmą udział w czterech modułach

Tematyka: Praca własna uczestników zajęć: prezentacja przygotowanych zajęć wg wybranej koncepcji pracy z seniorami.

Zgłoszenia na kurs dokonuje się przez wysłanie karty zgłoszeniowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w kursie jest odpłatny.

Miejsce zajęć: Pracownia Montessori, Łódź, ul. Jaracza 68

Adresaci: absolwenci podstawowych kursów pedagogiki M. Montessori (nie jest to wymóg konieczny), opiekunowie pracujący w instytucjach zajmujących się osobami starszymi, wykładowcy i studenci kierunków: oświata dorosłych, andragogika, gerontologia społeczna. Uczestnikami mogą być także lekarze, psychologowie, terapeuci zajęciowi i inne osoby zajmujące się osobami starszymi, ale także pracownicy naukowi zajmujący się gerontologią społeczną oraz wszyscy zainteresowani innowacyjnymi metodami pracy z ludźmi.

Szczegółowe informacje nt. modułów kursu oraz zasad rekrutacji i odpłatności pod poniższym linkiem: http://www.montessori-centrum.pl/index.php/oferta-szkolen/90-vii-kurs-doskonalacy