Sport to zdrowie, zatem zachęcamy seniorów do aktywności fizycznej. Na początek proponujemy grę w bule lub w curling.

Stowarzyszenie Hospicjum Światło rozpoczęło realizację projektu p.n. „Boccia dla Seniora”. Jest to cykl bezpłatnych zajęć rekreacyjno-sportowych skierowanych i dostosowanych dla osób powyżej 65 roku życia, zamieszkałych na terenie miasta Torunia. Spotkania realizowane będą raz w tygodniu, w małych grupach, pod okiem wykwalifikowanego trenera gry w bule - dyscypliny sportowej umożliwiającej seniorom wzrost aktywności, integrację między członkami grupy, ale przede wszystkim przekonanie, że w każdym wieku sport może sprawiać radość i satysfakcję.

Zajęcia potrwają do końca października 2019 roku, odbywają się raz w tygodniu (do wyboru: poniedziałek, wtorek, środa) od godz. 16 do 18. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Bema 66. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu: 507-026-762.

Z kolei Toruński Klub Curlingowy zaprasza chętnych do spróbowania swoich sił w curlingu, czyli olimpijskim sporcie, rozgrywanym na lodowisku. Treningu odbywają się w piątki, w godz. 21.30 - 23 na lodowisku Mentor Sport przy Szosie Chełmińskiej 177-181. Promocyjna cena dla seniorów - 20 zł za trening. Klub zapewnia niezbędny sprzęt oraz pomoc instruktora. Więcej informacji o toruńskim klubie oraz kontakt - na stronie curling.torun.pl.

Źrodło: stowarzyszenie-hospicjum-swiatlo.pl oraz curling.torun.pl