Program aktywności dla osób starszych pn. „Zakochaj się w życiu po sześćdziesiątce” to kolejna propozycja Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Głównym celem projektu, który potrwa do czerwca, jest aktywizacja osób starszych oraz poprawa jakości ich życia poprzez aktywność fizyczną, rozwój wewnętrzny i kontakty społeczne.

Zajęcia odbywać się będą m.in. w formie: wykładów, warsztatów, ale także treningów, potańcówek, czy spotkań przy ognisku. Bazą akcji będzie obiekt grudziądzkiej Mariny przy ul. Portowej 8. Część zajęć będzie bezpłatna, zaś część za odpłatnością, a dla posiadaczy Karty Seniora z dodatkową zniżką.

- Seniorzy to duża i bardzo aktywna część społeczności naszego miasta. Współpracujemy z nimi na wielu polach - organizujemy zajęcia rekreacyjne, oferujemy wolontariat,  pomagamy przy organizacji imprez środowiskowych. Ciągle jednak nasi seniorzy oczekują więcej możliwości spędzania czasu aktywnie, stąd pomysł na program. Chcemy zaproponować osobom starszym zarówno możliwość aktywności fizycznej, ale także skorzystanie z innych możliwości jakie niesie życie w wieku senioralnym. Stąd wykłady motywacyjne, warsztaty psychologiczne, ale także potańcówki, wycieczki, czy ogniska dające możliwość zawierania nowych znajomości lub przyjaźni - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW.

Pomysły na kolejne działania ciągle powstają, zapraszamy instytucje, stowarzyszenia lub firmy, które mają coś do zaoferowania seniorom do współpracy z Mariną, tel. 726 921 919. Przypominamy, że w Marinie funkcjonuje też kawiarnia 834 Cafe Marina, w której przygotowano specjalne ceny dla osób posiadających Kartę Seniora.

Informacje o marcowych propozycjach w projektu „Zakochaj się w życiu po sześćdziesiątce” tutaj .

 

 

Źródło i fot.: grudziadz.pl