Toruńskie stowarzyszenie Tilia, działające na Barbarce, zaprasza seniorów do wzięcia udziału w cyklu warsztatów „Eko-schadzki”.

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, poznawać nowych ludzi, rozwijać zdolności manualne, kochasz przyrodę i jesteś ciekawy świata a do tego mieszkasz w Toruniu i masz ukończone 65 lat czekamy właśnie na Ciebie! jesteś idealnym uczestnikiem projektu pn. „Eko schadzki”.

Dla 15 uczestników przygotowano 20 spotkań w tym:

  • 15 warsztatów manualnych, w tym m.in. rękodzieło, warsztaty kulinarne oraz prace ogrodnicze,
  • 10 warsztatów rekreacyjnych, w tym m.in. tematyczne spacery, zabawy taneczno – ruchowe,
  • 5 warsztatów ogólnorozwojowych – spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia edukacyjne,
  • 5 warsztatów kulturalnych – odwiedziny w toruńskich placówkach kulturalnych.

Warsztaty organizowane będą co tydzień od maja do września 2019 roku na terenie Osady Leśnej na Barbarce w Toruniu (poza kulturalnymi). Istnieje możliwość dojazdu autobusem MZK.

Organizatorzy gwarantują:

  • Dobrą zabawę i smaczny obiad.
  • Profesjonalnych prowadzących.
  • Bezpłatne materiały niezbędne do przeprowadzenia fantastycznych warsztatów.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Tilia”. Zgłoszenia: (56) 657 60 89 lub 85. Więcej informacji w zakładce projekty: www.tilia.org.pl, www.szkola-lesna.torun.pl

 

Uwaga!

Bezpłatne warsztaty organizowane są dla osób, które ukończyły 65 rok życia, są zagrożone wykluczeniem społecznym lub ubóstwem tj. osobami niesamodzielnymi ze względu na wiek, wymagającymi opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

Osoby mieszkające w dzielnicach Chełmińskie, Na skarpie i w Kaszczorku nie mogą brać udziału w projekcie.

W przypadku projektów realizowanych ze środków LGD „Dla Miasta Torunia” uczestnik nie może brać udziału w więcej niż 1 projekcie realizowanym w ramach tego samego naboru.

 

 

Źródło: tilia.org