Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy zaprasza seniorów do wzięcia udziału w „Srebrnym wolontariacie”. To wyjątkowa akcja skierowana do osób starszych, które nie mogą już opiekować się własnym psem czy kotem, mają jednak czas i chcą pomóc czworonogom czekającym na adopcję. Jak podkreślają pomysłodawcy – projekt ma przynieść obopólne korzyści.

Ludzie i zwierzęta mogą żyć w harmonii. Dbałość o zwierzęta nie stoi w sprzeczności z dbałością o ludzi. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy organizuje specjalny, dedykowany seniorom „Srebrny wolontariat”. Projekt ten ma za zadanie przynieść korzyść zarówno starszym osobom, jak i zwierzętom przebywającym w schronisku. Celem jest aktywizacja seniorów, poprzez zaproszenie ich do kontaktu ze zwierzętami. Przyniesie to z pewnością nieocenioną pomoc w polepszaniu psychicznego dobrostanu psów i kotów, zanim trafią do nowych domów.

Dla zwierząt w okresie socjalizacji lub w trakcie terapii zachowania kontakt z odwiedzającymi gośćmi, wolontariuszami, to istotne doświadczenie, przygotowujące je do życia poza murami schroniska, gdzie będą spotykać ludzi w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Zwierzęta przebywające w schroniskach odczuwają niedosyt kontaktów z ludźmi. W każdym schronisku, w którym działają zaangażowani, przeszkoleni wolontariusze, szansa na adopcję wzrasta wielokrotnie. „Srebrny wolontariat” z powodzeniem godzi korzyści ludzi i zwierząt.

Więcej informacji na stronie internetowej Schroniska.

 

 

Źródło: bydgoszcz.pl