Uczestnicy Młodzieżowych Centrów z Grudziądza 1-2 poznawali tajniki ekologii.

Uczestnicy Młodzieżowego Centrum Grudziądz 1 oraz Grudziądz 2 wraz z opiekunami brali udział w sobotniej wycieczce do Myślęcinka i miasta Bydgoszczy.

Podczas prezentacji i pogadanki w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej uczestnicy poznali podstawowe zasady dbania o środowisko naturalne. Młodzież z zainteresowaniem zadawała pytania dotyczące segregacji śmieci i wykorzystywania odpadów.

Uczestników wycieczki urzekło ZOO w Myślęcinku, a szczególnie warunki, w jakich przebywają dwa syberyjskie tygrysy. Na dłuższy czas wszyscy zatrzymali się w terrarium, gdzie obserwowali zachowanie gadów i pajęczaków.

Apetyty dopisywały podczas wspólnego obiadu w stylowej Karczmie Młyńskiej, skąd uczestnicy wraz z opiekunami przeszli do niedalekiego Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to miejsce godne polecenia, bowiem oprócz ciekawej ekspozycji ukazującej dzieje dbałości ludzi o higienę osobistą, wszyscy uczestniczyli w warsztatach wyrabiania zapachowego mydła według własnego pomysłu. Po wysłuchaniu ciekawej historii i obejrzeniu całej wystawy, każdy otrzymał na pamiątkę swoje własne mydełko. Młodzi, trzymając wykonane samodzielnie mydła zastanawiali się, komu z najbliższych je podarują. Ten świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i integrację dostarczył wszystkim wspaniałych wrażeń. Uczestnicy wycieczki do Grudziądza wracali zmęczeni, choć bardzo zadowoleni.

obrazek z wycieczki

drugi obrazek z wycieczki

zebra w zoo

muzeum brudu

wytwarzanie mydła?

mydlarnia