Półmetek kursów  Efektywnej Nauki w ramach projektu „ Rodzina w Centrum 2”.

Trwa realizacja projektu „Rodzina w Centrum 2”, dzięki któremu rodziny uzyskują wszechstronne wsparcie m.in. z zakresu poradnictwa prawnego, psychologicznego, pedagogicznego, mediacji i terapii rodzinnych. Rodziny mogą korzystać również z wyjazdów edukacyjnych, wzmacniających więzi i relacje rodzinne.

Z projektu mogą korzystać również dzieci, dla których przygotowaliśmy  szeroki wachlarz usług. Obecnie specjalnie dla nich zorganizowaliśmy kursy efektywnej nauki i matematyki z robotyką, dzięki którym dzieci mogą się nauczyć jak lepiej radzić sobie w szkole, nabierają pewności siebie a także uzyskują umiejętność uczenia się bez lęku. Nowoczesne techniki wykorzystywane przez nauczycieli w trakcie kursu stosowane naprzemiennie z zabawą, grą, quizem, dzieci przyjęły z wielkim zainteresowaniem oraz chęcią uczestnictwa w zajęciach.

O jakości kursów efektywnej nauki niech świadczą opinie samych uczestników:

 

Lubię rozwiązywać zagadki z podręcznika, Panią, misje i szukanie kopert,zadania oraz czytanie. Olga

Podoba mi się Pani Ewelina, zabawa "3-6-9" robienie ćwiczeń, koszykówka na przerwach, rzymski pokój, zabawa w muchę. Ola

Lubię Panią, fiksowanie, mapy myśli, różne rozrywki. Hubert

Mi się podoba cała grupa, Pani nauczycielka, ćwiczenia, zabawa w muchęoraz przerwa. Patrycja

Ja lubię fiksowanie, kosmo-kredyty, eksperymenty. Jan

 

Opinie dzieci świadczą o tym, iż kursy, które na zlecenie ROPS w Toruniu realizuje Akademia Nauki z siedzibą w Toruniu przynoszą zakładane wcześniej efekty, w tym: podniesienie sprawności czytania, wzmocnienie koncentracji, rozwój twórczego myślenia, wskazanie dziecku jego mocnych stron, pomoc w procesach koncentracji, nauka  kreatywnego myślenia.

Galeria zdjęć: