Po raz trzeci Miejska Rada Seniorów organizuje Ciechociński Dzień Seniora. Święto, które odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 roku, ma na celu nie tylko integrację tutejszego środowiska senioralnego, lecz również zwrócenie uwagi na fakt, że wiek dojrzały nie musi oznaczać wykluczenia z aktywnego życia.

Uroczystość rozpocznie parada, której uczestnicy, w rytm utworów granych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Wagańcu, wyruszą o godzinie 10.30 spod pomnika dra Romana Ignatowskiego, deptakiem, a następnie ulicą Zdrojową do parku Zdrojowego. W świątecznym korowodzie będą brali udział m.in. słuchacze Uniwersytetu dla Aktywnych w Ciechocinku, uczestnicy Klubu Senior+ Niezapominajka, mieszkańcy, kuracjusze i turyści.

Na terenie parku Zdrojowego odbędzie się otwarta, całodniowa impreza dla wszystkich chętnych. Liczne występy wokalne i taneczne w muszli koncertowej dedykowane seniorom będą trwały nieprzerwanie od godziny 11.00 do 20.00.

W programie kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzieła, pokazy ratownicze, konsultacje kosmetyczne oraz pokaz gry w bule, rzutu podkową, nordic walking czy brydża.

Podczas Ciechocińskiego Dnia Seniora koncertować będą: Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP z Wagańca, Zespół ,,Mimoza’’ z Wagańca, Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku, Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos’’ z Włocławka, zespół wokalny działający przy Klubie Seniora+ ,,Niezapominajka’’ z Ciechocinka, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy Nadwiślańskie’’ GOK w Lubaniu, Grupa kabaretowa „Złota Maska ‘’z Ciechocinka, Dziecięcy zespół „Solinki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku, Zespół ,,To i Owo ”z Wołuszewa, Studio Piosenki „Ajeczki” i Matylda Pietrzykowska pod kierunkiem Iwony Krzysztanowicz, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechocinku, młodzież z Pracowni Wokalnej Sławomira Małeckiego przy MCK w Ciechocinku, Grupa Terapii Zajęciowej ,,Pole Minowe’’ im. Edwarda Stachury z Aleksandrowa Kujawskiego, Krystyna Szydłowska, Liza, Guy Cvucillo.

Honorowym patronatem III Ciechociński Dzień Seniora objął Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Patronem medialnym wydarzenia jest Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy.

 

 

Źródło: ciechocinek.pl