W piątek 7 czerwca 2019 roku w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu przy pl. Frelichowskiego 1, odbędzie się konferencja pt. "Diakonia Prawdy. Nauka - teologia - przedsiębiorczość". Jej organizatorem jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydział Teologiczny UMK.

Konferencja, zorganizowana w 20. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Auli UMK w Toruniu i spotkania ze światem uniwersyteckich całej Polski, skierowana jest do ludzi nauki i biznesu, profesorów i doktorantów, studentów oraz wszystkich, którzy doceniają wkład teologii w rozwój nauki i przedsiębiorczości

W drugiej części konferencji, zatytułowanej „Prawda w przedsiębiorczości”, która rozpocznie się o godz. 15.30 okolicznościowym koncertem Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, poruszane będą także tematy związane z ekonomią społeczną. Przedstawiona będzie m.in. największa spółdzielnia socjalna na świecie - Mondragón Corporación Cooperativa (MCC), mająca swoją siedzibę w Hiszpanii. Zaplanowano także panel dyskusyjny, w którym będą uczestniczyli m.in. przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz podmiotu ekonomii społecznej.

Plakat Diakonia