W bieżącym roku, po raz kolejny w województwie kujawsko-pomorskim, zostaną przyznane wyróżnienia pn. „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”.

Znak „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” przyznawany jest samorządom, które tworzą przyjazne warunki dla uruchomiania i prowadzenia działań w obszarze rozwoju ekonomii społecznej. Certyfikat przyznaje Regionalny Komitet Ekonomii Społecznej, powołany przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Tytuł „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” stanowi pierwszy etap wyróżnień. Otrzymanie go jest niezbędne do starań o przyznanie szczegółowego wyróżnienia - „Samorząd rozwijający ekonomię społeczną”, które to wyróżnienie będzie przyznawane za podejmowanie dodatkowej i wyróżniającej się aktywności na rzecz rozwoju ekonomii społecznej.

W ubiegłym roku wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w rozwój ekonomii społecznej w regionie otrzymało 19 samorządów, w tym dwa w kategorii srebrnej i sześć w kategorii złotej.

Nadanie tytułu „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” oraz „Samorząd rozwijający ekonomię społeczną” ma charakter prestiżowy. Informacje o wyróżnionych samorządach są rozpowszechniane w mediach oraz promowane podczas ważnych dla życia regionu wydarzeń. Tegoroczni laureaci zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w czasie jubileuszowego, 10. Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej, które odbędzie się w dniu 24 września 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Forum objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do udziału w niniejszym przedsięwzięciu. W tym celu prosimy o wypełnienie ankiety w wersji on-line w terminie do 7 czerwca 2019r

Informacje nt. wyróżniania, regulamin oraz lista laureatów dostępne są na stronie www.es.rops.torun.pl w zakładce Wyróżnienia / Samorząd przyjazny Ekonomii Społecznej oraz w zakładce Forum. 

Osoby do kontaktu w sprawie wyróżnień: Kamila Cichecka, nr telefonu: 571 293 185 oraz Aleksander Jarzemski, nr telefonu: 517 293 182.