Powiat Tucholski i Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” z Łasina znalazły się w gronie laureatów konkursu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej!

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie certyfikatów odbyło się w ramach III Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej, które w dniach 5-6 czerwca 2019 roku zostało zorganizowane w Warszawie. Oto nagrodzeni i wyróżnieni z naszego województwa.

W kategorii „Społecznie odpowiedzialny samorząd"…

… zwycięzcą został Powiat Tucholski. Certyfikat oraz zaproszenie na wizytę studyjną we Francji odebrał wicestarosta Zenon Poturalski w towarzystwie Anny Toby, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz Agaty Frohlke, kierownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Tucholi.

W kategorii „Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych EFS”…

… nagrodę za drugie miejsce wręczono Wacławowi Szramowskiemu, prezesowi Spółdzielni Socjalnej „Perspektywa”.

W kategorii „Debiut Roku”…

… Certyfikatami Znaku Jakości uhonorowane zostały: Spółdzielnia Socjalna „Baza” z Wąbrzeźna oraz Spółdzielnia Socjalna „Borowiackie smaki" z Cekcyna.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Wręczenie nagród i certyfikatów było jednym z wielu elementów Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Wydarzenie miało miejsce w malowniczo usytuowanym Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Starym Żoliborzu. Uczestnicy forum mogli wziąć udział w warsztatach, panelach dyskusyjnych czy turniejach gier planszowych o tematyce ekonomii społecznej. Przy okazji III Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej odbyły się targi podmiotów ekonomii społecznej, podczas których zaprezentowała się m.in. Wioska Mydlarska z Fiałek koło Górzna.

 

Galeria zdjęć: