Kujawsko-Pomorska Kapituła Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” pozytywnie rozpatrzyła siedem wniosków o nadanie tego wyróżnienia.

Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” przyznawany jest przedsiębiorstwom społecznym wyróżniającym się dobrą jakością produktów oraz odpowiednim wykorzystaniem potencjału społecznego.

Posiadanie tego certyfikatu z jednej strony daje klientom szansę kupowania produktów i usług ekonomii społecznej, a tym samym dokonywania ważnych społecznych działań - takie prospołeczne zakupy pozwalają podejmować decyzje na rzecz ludzi potrzebujących, walczących o swoją samodzielność życiową i zawodową. Z drugiej strony certyfikowane podmioty ekonomii społecznej muszą dbać o jakość i konkurencyjność. Decyzja o zakupie ich produktów i usług wynika z potrzeb klienta i jakości oferty, zaś aspekt społeczny jest i powinien być dodatkowym bodźcem.

Wnioski o tegoroczną certyfikację złożyło siedem podmiotów.  Kapituła, która zebrała się w piątek 28 czerwca 2019 roku, wysłuchała i obejrzała prezentacje zaproszonych podmiotów. Kapituła pozytywnie zaopiniowała wszystkie złożone wnioski, co oznacza, że do grona wyróżnionych Znakiem Promocyjnym „Zakup Prospołeczny” dołączyły następujące podmioty:

  • Spółdzielnia Socjalna „Borowiackie Smaki” z Cekcyna za usługi gastronomiczne i cateringowe;
  • Inowrocławskie Przedsiębiorstwo Meblowe Sp. z o.o. za meble łazienkowe oraz za meble sklepowe i biurowe oraz użyteczności publicznej;
  • Fundacja Vita et Natura z Kcyni za zioła i suplementy diety poprawiające stan zdrowia i wpływające pozytywnie na jego kondycję, sprzedawane przez organizację pod własną marką, zapakowane w ekologiczne i przyjazne środowisku opakowania: czystek, ostropest mielony, ostropest ziarno, len złocisty, len brązowy, czosnek niedźwiedzi, sól kłodawska drobna, sól kłodawska gruba, młody jęczmień, ksylitol, erytrytol, kasza jaglana, błonnik witalny, babka płesznik, babka jajowata, nasiona chia, jagody goji, orzechy nerkowca, dynia łuskana, sól himalajska drobna i sól himalajska gruba;
  • Unisławska Spółdzielnia Socjalna UNI-ZIEL za usługi porządkowe, usługi remontowo-budowlane, usługi w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej oraz usługi szkoleniowe, organizacja wizyt studyjnych;
  • Catering Serwis Spółka Non Profit Sp. z o.o. z Torunia za kluski szare po kujawsku.

Z kolei dwa podmioty, które są już na liście certyfikowanych, otrzymały znak Zakup Prospołeczny na nowe usługi:

  • Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu za usługi pralnicze oraz usługi rehabilitacyjne
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi z Wróbli za haft komputerowy

Uroczyste wręczenie certyfikatu „Zakup Prospołeczny” nastąpi podczas 10. Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej, które odbędzie się w 24 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.

Dodajmy, że honorowy patronat nad Znakiem Promocyjnym Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” sprawuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

  

 

Galeria zdjęć: