Miło nam poinformować, że z dniem 1 lutego 2021 r. w toruńskiej Fundacji „TAK dla Zdrowia”, 18 studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu z kierunku pedagogika rozpoczęło swoje praktyki.

W związku z trwającymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 praktyki odbywają się w trybie zdalnym. Przez 320 godzin (około 2 miesiące) studenci WSB, przy wsparciu opiekunów Fundacji, realizować będą zadania w następujących obszarach:

- tworzenie publikacji autorskich na portale internetowe poświęcone seniorom,

- PR, marketing internetowy oraz copywriting,

- narzędzia do tworzenia treści internetowych,

- polityka i gospodarka senioralna,

- tworzenie kampanii skierowanych do seniorów (np. „Załóż Babci FB”),

- edukacja osób starszych w zakresie poruszania się w internecie,

- tworzenie warsztatów dla seniorów,

- podstawy przedsiębiorczości i inne.

Przypomnijmy, że w lipcu 2020 roku pomiędzy Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu zostało podpisane porozumienie o współpracy, na podstawie którego ROPS zobowiązał się do utworzenia bazy PES z naszego województwa, chętnych do przyjęcia praktykantów. Dzięki temu studenci mają okazję przyswojenia praktycznej wiedzy o ekonomii społecznej. Mamy nadzieję, że liczba studentów chętnych do odbywania praktyk w podmiotach ekonomii społecznej naszego województwa będzie się nieustannie powiększać.

Wszystkim studentom oraz ich opiekunom życzymy owocnych i obfitujących w nowe doświadczenia praktyk.

Wykaz PES deklarujących chęć przyjęcia studentów na bezpłatne praktyki dostępny jest pod adresem http://es.rops.torun.pl/strona-95-praktyki_studenckie.html .