Webinarium: „Stygmat bezdomności – zjawisko, skutki, przeciwdziałanie” dostępne będzie 14 kwietnia 2021 r. o godzinie 10:00  -> Facebook.com/ofrpb

14 kwietnia to ustanowiony przez Marka Kotańskiego Dzień Ludzi Bezdomnych. W tym roku Federacja chce uczcić ten dzień zwracając uwagę na problem stygmatyzacji bezdomności w Polsce i jego skutki – zarówno dla doświadczających go jednostkowo osób w kryzysie, jak i dla całego systemu wsparcia ograniczonego od lat brakiem społecznej zgody na profesjonalną i skuteczną pomoc. W dyskusji uczestnicy, poszukiwać będą sposobów na przeciwdziałanie stygmatyzacji, kilka z nich przedstawionych zostanie w szczegółach, oddany zostanie  także głos osobom w kryzysie bezdomności, pytając nie tylko o ich świadectwa stygmatyzacji ale także o to jak one same mogą stygmatom przeciwdziałać.

Wszystko to podczas webinarium, które będzie można zobaczyć na profilu Facebook Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności już 14 kwietnia 2021 r. w godz. 10:00-12:30.

 

Zapraszamy serdecznie!