Zbliża się 11. edycja Kujawsko-Pomorskiego Forum Ekonomii Społecznej. Tegoroczne Forum, po rocznej przerwie związanej z pandemią COVID-19, przyjmie w tym roku formułę on-line i odbędzie się w dniach 19, 20, 26 oraz 27 października 2021 roku.

Zgodnie z tradycją, podczas tego wydarzenia Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej, powołany przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przyzna wyróżnienia w obszarze ekonomii społecznej za lata 2020-2021. Dla wielu to był szczególny czas, który został zdominowany i naznaczony wpływem oraz skutkami pandemii COVID-19. W związku z tym tegoroczne wyróżnienia w swojej treści będą nawiązywały do solidarności z ekonomią społeczną oraz działań służących ochronie zagrożonych miejsc pracy w tym sektorze.

Znak „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” przyznany zostanie samorządom, które tworzą przyjazne warunki dla uruchamiania i prowadzenia działań w obszarze ekonomii społecznej oraz, w czasie pandemii COVID-19 w latach 2020-2021, wykazały się działaniami na rzecz podmiotów ekonomii społecznej dotyczącymi przeciwdziałania jej skutkom.

Tytuł „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie” przyznane zostanie przedsiębiorstwom z sektora biznesu, które włączają do swej aktywności w obszarze działań społecznych podmioty ekonomii społecznej (lub prowadzą działalność z zakresu ekonomii społecznej) oraz, w czasie pandemii COVID-19 w latach 2020-2021, wykazały się działaniami na rzecz podmiotów ekonomii społecznej (lub z zakresu ekonomii społecznej) dotyczącymi przeciwdziałania jej skutkom.

Wyróżnienia Specjalne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznane zostaną podmiotom ekonomii społecznej, które w czasie pandemii (w latach 2020-2021) wykazały się zdolnością skutecznej adaptacji do nowej sytuacji, mającej na celu utrzymanie miejsc pracy, zachowanie płynności finansowej oraz utrzymanie działalności.

Tegorocznych laureatów poznamy 19 października 2021 roku, podczas Forum.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do udziału w niniejszym przedsięwzięciu. W tym celu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz wypełnienie formularzy aplikacyjnych w formie on-line (linki poniżej), bądź w tradycyjnej formie papierowej (dokumenty w załączniku), w terminie do 8 października 2021 r. Aplikacje w formie papierowej należy zeskanować i przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Linki do aplikacji on-line:

Mamy przyjemność poinformować, że tegoroczne 11. Kujawsko-Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Osobą do kontaktu w sprawie wyróżnień jest Aleksander Jarzemski, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 517 293 182.

 

Do pobrania: