W ramach projektu „Trampolina 3”, młodzież z Młodzieżowych Centrów uczestniczy w zajęciach dziennikarsko-fotograficznych i żywieniowych.

Zajęcia  prowadzone w ramach projektu „Trampolina 3” mają na celu zdobycie wiedzyi  umiejętności, ale również zmianę postaw. Mają one być wskazówką do funkcjonowania w codzienności. W przypadku zajęć żywieniowych młodzież nabywa umiejętności w zakresie przygotowywania codziennych pełnowartościowych posiłków. Natomiast głównym celem zajęć dziennikarsko-fotograficznych jest nauka przygotowywania reportaży oraz artykułów prasowych, wykonywania i obróbki zdjęć, a także rozbudzanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu fotografii cyfrowej oraz dziennikarstwa.

Zajęcia żywieniowe pozwalają uczestnikom projektu zrozumieć wpływ odżywiania się na ich zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Praktyczna część zajęć polega na przygotowaniu młodzieży do samodzielności poprzez naukę przygotowania zdrowego, pożywnego i niedrogiego posiłku, wykuciu zdrowych nawyków żywieniowych, bez fastfoodów i żywności wysoko przetworzonej. Uczestnicy chętnie przygotowują posiłki, które mogą następnie wspólnie skonsumować.

W trakcie zajęć dziennikarsko-fotograficznych uczestnicy projektu poznają podstawowe pojęcia dotyczące dziennikarstwa i fotografii. Zapoznają się też z bogatymi zbiorami zdjęć prowadzącego zajęcia, z licznych wypraw i podróży. Młodzież bierze udział w realizacji filmików o Młodzieżowych Centrach. Podczas zajęć przygotowywane są też profile na Facebooku oraz plakaty dla każdego Centrum.

Zajęcia dziennikarsko-fotograficzne i żywieniowe w Młodzieżowych Centrach realizowane w ramach projektu „Trampolina 3” odbywają się od września br., a ich realizację przewiduje się do czerwca przyszłego roku. Łącznie w zajęcia udział weźmie min. 150 osób.     

 

Galeria zdjęć: