Toruńska Fundacja M6 realizuje projekt "Porozmawiajmy o najmie społecznym". Jest to działanie interwencyjne w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, finansowane z Funduszy EOG.

Ponad 1 000 rodzin w Toruniu oczekuje na wskazanie lokalu z Gminy, a ponad 1 300 osób posiada wyrok eksmisji. Czas oczekiwania na lokal socjalny to ponad 5 lat. Dane z Torunia nie są wyjątkowe. W całej Polsce pogarsza się sytuacja bytowa wielu osób w związku z pandemią COVID-19. Czas zatem  porozmawiać o możliwych sposobach rozwiązywania kryzysów mieszkaniowych w gminach. Jednym z nich jest model Społecznej Agencji Najmu. Zachęcamy do włączenia się w projekt już na początku jego realizacji.

Od 4 lutego, w siedzibie Społecznej Agencji Pośrednictwa przy ul. Adama Mickiewicza 112 w Toruniu, eksperci będą oferowali bezpłatne konsultacje i wsparcie dla osób z problemami mieszkaniowymi, zadłużenia, na rynku pracy. Dyżury eksperckie odbywać będą się co czwartek (do końca marca), w godz. 9:00-17:00. Więcej informacji pod adresem: https://www.studiom6.pl/porozmawiajmy/

Spotkanie informacyjne odbędzie się 31 stycznia o godzinie 11:00 w kawiarni PERS, ul. Mostowa 6.